Letenky do Bostonu

Boston,
hlavní město státu Massachusetts a centrum Nového Anglie, hraje nezastupitelnou roli v americké historii. Byl založen roku 1630 a odehrála se zde klíčová událost, kterou byla americká revoluce známá jako bostonské pití čaje. I díky tomu, že byl Boston v mnohém první, je návštěva města skoro jako procházka americkou historií.

Vznikl tu první americký městský park i první státní škola, stále zde funguje nejstarší americká hospoda i první podzemní dráha na americkém kontinentu a právě v Bostonu předvedl AG Bell poprvé svůj telefon. Nejlepším způsobem, jak poznat historické pamětihodnosti města, je vydat se po naučné stezce s názvem Freedom Trail. Ten se v délce čtyři kilometry vine městem a spojuje 16 historických bodů, které se dají prozkoumat buď samostatně, nebo ze průvodci v historických kostýmech. Pojďme se na některé z těchto pamětihodností podívat zblízka.

Procházka začíná právě ve výše zmíněném nejstarším americkém městském parku nazvaném Boston Common. Ten dnes obyvatelům Bostnu slouží jako sportoviště, letní divadelní scéna nebo místo pro odpočinek během polední pracovní pauzy. Na pořádek tu dohlíží jezdecký oddíl bostonské policie. Naučná stezka vede nejen přes několik historicky významných budov, například sídlo guvernéra a vlády, ale i přes tři hřbitovy, na kterých jsou pohřbeny významné osobnosti americké revoluce. Staré náhrobní kameny, různé naskládané vedle sebe, občas vzbuzují skoro posvátnou hrůzu, jednak kvůli tomu, jací významní lidé se pod nimi nacházejí, ale také svou pozoruhodnou výzdobou – kromě jmen zesnulých jsou na nich neuměle vyobrazeny i lebky nebo obličeje andělů. Významný bod na historické procházce městem představuje Old State House, nebo bývalé sídlo místní vlády a také nejstarší budova ve městě. Tento domek z cihel se krčí mezi okolními skleněnými mrakodrapy, a tak se návštěvníkovi zdá být ještě menší, než ve skutečnosti je. Před jeho dveřmi se odehrál bostonský masakr, jedna z předzvěstí americké revoluce, až jeho balkonu přečetl v roce 1776 plukovník Thomas Crafts Deklaraci nezávislosti. Od té doby se zde její slova opakují každý rok, vždy 4. července na Den nezávislosti.
V čele týmu byl vždy Tom Scholz, ostatní členové se měnily v průběhu času. Po návratu do svých studentských let napsal většinu písní, které se roky později se stala základem jejich debutového alba, Boston. Vzhled tohoto CD v roce 1976 umožnila návrat klasického rocku publika mládeže, který byl fascinován módní výstřelek, jako je punk rocku a disco. Album je jedním z nejvyšších grossing debut alba v historii Spojených států (prodal 17 milionů kopií).
V čele týmu byl vždy Tom Scholz, ostatní členové se měnily v průběhu času. Po návratu do svých studentských let napsal většinu písní, které se roky později se stala základem jejich debutového alba, Boston. Vzhled tohoto CD v roce 1976 umožnila návrat klasického rocku publika mládeže, který byl fascinován módní výstřelek, jako je punk rocku a disco. Album je jedním z nejvyšších grossing debut alba v historii Spojených států (prodal 17 milionů kopií).

Spolu s královnou, tým hrál klíčovou roli ve vývoji komplexních kytarových harmonií, které tvořily základ těchto populárních hudebních skupin osmdesátých let, jako Def Leppard. Song „víc než jen pocit“ skupiny debutového alba se stal jedním z nejslavnějších stadionu hymny v dějinách rockové hudby. Kurt Cobain přiznal, že hlavní kytara pasáže jeho píseň „Smells Like Teen Spirit“ byl v bezvědomí výpůjčka z „víc než jen pocit“. Při jednom ze svých koncertních vystoupeních, dokonce zpíval písničku sbor „víc než jen pocit“ známkou toho, jak moc to vadí tento první superhit Nirvana.

V roce 1978 vydali své druhé album, Do not Look Back byla provedena v nákladu sedm miliónů kopií. Členové týmu byli připraveni okamžitě zaznamenat třetí disk, ale Tom Scholz trval na tom, že příprava nového alba nějakou dobu trvá. Jeho perfekcionismus vedlo k tomu, že v letech 1979-1983 Boston prakticky přestala existovat. V roce 1986 se konečně měl své třetí album, a volal třetí fázi. Dále disk, Walk On, fanoušci kapely musel čekat osmi let; Korporátní Americe je páté album šel na prodej ještě o osm let později.

V roce 2007, zpěvák a frontman Brad Delpy spáchal sebevraždu. Skupina byla vyzvána, aby zdánlivě svatyně pro nové zpěváka a nadále přetrvává. V lednu 2009 Greatest Hits kompilace byl re-povolený jako předělaný.
Letenky do Bostonu na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.