Letenky do Bombaje

Bombaj,
je město v Indii a hlavní město indického státu Maháráštra .

V minulosti byl Bombaj domovem komunity rybářských kolonií. Po celá staletí byl Bombaj pod kontrolou domorodými říšemi, bylo to před tím, než přišli Portugalci a následně Britové . V 18. století se začal stavět projekt Hornby Vellard , který se ujal při rekultivaci prostoru mezi ostrovy a mořem a byl ukončen roku 1845 . Ekonomický a vzdělávací vývoj města začal již od 19. století . To se stalo silným základem pro indické hnutí za nezávislost počátkem 20. století . Kdy Indie získala nezávislost v roce 1947 bylo město začleněno do státu Bombaj . Když byl vytvořen stát Mahárašatra, město se stalo hlavním městem.

Do konce 20. století bylo město ve světě známé anglicky jako Bombay a obměnami tohoto názvu (např. Česky Bombaj). V indických jazycích se v některých (např. Maráthčine) volalo Mumbaí (a obměny), v jiných, včetně hindštiny, Bambaí (a obměny).

V září 1996 bylo město orgány státu Maháráštra oficiálně přejmenováno z Bombay na Mumbai. Centrální indický parlament změnu názvu potvrdil v roce 1997. Některé instituce ve městě však zákon ignorují a nadále mají v angličtině v názvu slovo Bombay.
Cesta do Bombaje.

Bombaj je nejvíce zalidněné město v Indii (přes 12 milionů obyvatel) a čtvrté nejlidnatější město na světě , s počtem obyvatel v metropolitní oblasti přibližně 20,5 milionu obyvatel . Spolu se sousedními městskými oblastmi, včetně míst Navi Mumbaí („Nový Bombaj“) a Than je jedna z nejvíce zalidněných městských oblastí na světě.

Město obývá směs hodně národností a kultur .
Jméno města je odvozeno od Bombaje „Mumbai“ je název místní hinduistické bohyně Mumba Devi a Au, což znamená „matka“ v Marathi. Předpokládá se, že název „Bombain“, který dal městu v XVI století Portugalci, údajně pochází ze slova, které znamená „dobrý záliv“, ale současné studie vyvracejí to.Když slovo Britové nadvlády poangličtěný do Bombaje. Jméno bylo oficiálně změněné k Bombaj v roce 1995. Bývalý název je stále používán obyvateli města a známých institucí, stejně jako populární na Západě.
Nabídka letenek do Bombaje na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.