Letenky do Birminghamu

Birmingham,
je druhé největší město v Anglii , „city“ a metropolitní okres v metropolitním hrabství West Midlands (West Midlands má přes 2 284 000 obyvatel). Má kolem 992 400 obyvatel a rozlohu 267,77 km².

Město se proslavilo jako hnací síla průmyslové revoluce ve Velké Británii . Tento fakt se odrazil v jeho pojmenování jako továrna světa nebo město tisíce řemesel.

významné středisko průmyslu a obchodu se z Birminghamu stalo především během průmyslové revoluce v 18. století. Město jako takové vzniklo na základě malé anglosaské farmářské vesnice. V nedávných letech prošel Birmingham rozsáhlou rekonstrukcí, její součástí byly opravy a přestavby starých ulic i celých náměstí. Město tak získalo výraznou změnu své podoby i panující atmosféry.

Birmingham je stejně důležitým dopravním uzlem, což je dávno výhodou geografickou polohou. Město disponuje mezinárodním letištěm, s Londýnem Birmingham spojují dálkové autobusové spoje. Městská hromadná doprava je na velmi dobré úrovni – zajišťuje ji hustá síť příměstských vlaků, trolejbusů a autobusů.

Birmingham nabízí mnoho výhod pro zájemce o práci ve Velké Británii z ČR a Slovenska. Hlavně jde o industriální město, které nabízí pracovní pozice v továrnách, skladech, zkrátka na místech, kde není potřeba rozsáhlé znalosti angličtiny. Kromě naší společnosti nenabízí žádná česká nebo slovenská agentura své služby v Birminghamu, proto zde není taková konkurence mezi Východoevropané jako v Londýně, Manchesteru a dalších městech, kde působí československé agentury.

Birmingham V neposlední řadě – Birmingham je menší a levnější než Londýn, kam míří většina pracovníků z východní Evropy. To usnadní Vaše začátky, nebo se rychleji zorientujete ve městě av okolí a hlavně v Birminghamu utratíte méně peněz za bydlení a služby ve srovnání s Londýnem. Je pravděpodobné, že vaše první výplaty budou ve výši minimální mzdy, tedy 5,05 liber na hodinu. Stejnou částku byste si vydělali v Londýně, utratili byste tam ale daleko více liber než utratíte v Birminghamu.

Hodně štěstí v Birminghamu!
První zmínky o osídlení na místě patří do Birminghamu v 1166. Vzhledem k tomu, XIII století bylo město známé pro své veletrhy.

Tím století XVI Birmingham se stal hlavním centrem výroby kovových výrobků, výroba ručních zbraní a šperků. A v XVIII století se město stalo jádrem průmyslu ve Velké Británii a jeho obyvatel se zvýšil na 70.000 lidí, s 15,000 v XVII století. [3] Světově proslulý vědci a inženýři William Murdoch, Matthew Boulton, James Watt, Joseph Priestley a John Baskerville žil a pracoval v Birminghamu.

Během anglické buržoazní revoluce XVII století, Birmingham podporován parlament. V roce 1830, město se objevil buržoazní organizace (Vol. N. Birmingham politické unie), který hrál důležitou roli v boji za parlamentní reformy v 1832. V roce 1839 v Birminghamu se setkal Chartist konvence. V červenci 1839 buržoazie Birmingham vyprovokoval střety práci s policií a vojáky.

Od počátku XX století v rychlém nárůstu vojenských továren. Během druhé světové války, Birmingham utrpěl značné škody v důsledku nájezdů nacistického letectví.

Tyto hranice od administrativní reformy z roku 1974, během kterého město, kraj Birmingham byl transformován do metropolitní hrabství oblast, ve stejnou dobu se kromě to bylo připojené města Sutton Coldfield.

Comments are closed.