Letenky do Barcelony

Barcelona,

Počasí v Barceloně

je hlavní město autonomního společenství Katalánsko ve Španělsku a druhé největší město v zemi s populací 1,6 milión. Jedná se o největší metropoli na pobřeží Středozemního moře, která se nachází na pobřeží mezi ústím řek Llobregat a Besos, na západě, je ohraničená pohořím Serra de Collserola, nejvyšší vrchol pohoří je 512 metrů (1680 ft) vysoký.
Barcelona byla založena jako římské město ve středověku, stala se hlavním městem kraje Barcelony . Po sloučení Aragonského království, zastávala Barcelona i nadále důležité město v koruně Aragonské . Barcelona byla během své historie několikrát obléhána. Barcelona má bohaté kulturní dědictví a je dnes významným kulturním centrem a jedním z hlavních turistických vílů. Zvláště proslulé jsou architektonická díla Antonia Gaudího, které byly určené UNESCO světovým dědictví UNESCO. Město je také známé pro hostování letní olympijských her v roce 1992.
Kupte letenky do Barcelony a navštivte toto krásné město.
Podle městské rady v Barceloně od 1. ledna 2005 město populace byla 1.593.075 lidí, populace byla velká Barcelona 5.292.354 lidí (2006). Hustota obyvatelstva – 15.779 lidí na kilometr čtvereční. 95% populace pochopil katalánsky, 76.4% populace mluvit to, 75% populace četl v katalánštině, a 47% vlastněna dopisem.
13,8% populace (219.941 lidí) byli imigranti (v číslech): Ekvádor, Peru, Maroko, Kolumbie, Argentina, Pákistán, Čína a Bolívie.
Nabídka letenek do Barcelony na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Barceloně na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Barcelony na airticketportal.com.

Barcelona sítě Metro má 11 linek, označeny příslušným číslem a barvu každého z nich. Osm z nich (L1, L2, L3, L4, L5, L9, L10 a L11) jsou pod dohledem Úřadu dopravy Barcelona metropoliti doprav de Barcelona (TMB), a další 3 řádky (L6, L7 a L8), jsou ve vlastnictví Ferrocarrils de la Generalitet de Catalunya (FGC). Metro spojuje Barcelonu s některými předměstích. V současné době je práce na stavbě L9 délky vedení 43 km. To bude druhý nejdelší metro v Evropě.

Mapa Subway
Podzemní linky položen jak v podzemí a na povrchu. V centru města, přiléhající k síti Metro metro RER státní železnice RENFE a místní FGC.

TMB Společnost také vlastní síť autobusů a autokarů (pro poznávací zájezdy). K dispozici je také řada vysokorychlostní nízkopodlažní tramvaje – Trambaix (T1, T2, T3) a Trambesòs (T4, T5, T6), pro které uspořádala zvláštní zastávek s platformami na vlakových terminálech a elektronické jízdenky. Speciální tramvajová trať – „Modrá Tramvaj“ – vede na horu Tibidabo. Na Montjuïc a Tibidabo lanovky stoupání (viz. Tibidabo lanovkou). Na vrcholu Montjuic a lze dosáhnout lanovkou (teleferik).

Město je noční autobusové linky „N“ (Nitbus). Existují speciální autobus: Aerobus na letiště, autobusy Port autobus do moře a přístavu Tibibus zábavního parku na horu Tibidabo.

Všechny městské dopravy přizpůsobeny pro tělesně postižené.

Severní autobusového terminálu (kat. Estació del Nord) byl kdysi železnice, a v současné době slouží mezinárodní a dálkové autobusy.

Taxi
Park má více než 13.000 vozů taxi. Většina z licencí jsou ve vlastnictví soukromých řidičů. Cestování taxíkem je levný a pohodlný způsob, jak se dostat z letiště do centra města, a to zejména pokud máte rodinu nebo hodně zavazadel.
Barcelona je jedním z hlavních železničních uzlů ve Španělsku.Hlavní vlakové nádraží – Sants Estacio (Kat. Sants Estació). Zkontrolujte jízdního řádu a koupit vstupenky na rychlosti Renfe webové stránky sítě AVE Vlak by měl být rozšířen z Madridu do Tarragony v jižním Katalánsku. Před linka Barcelona byla rozšířena v roce 2008. Je plánována do roku 2011 spojit s podobným AVE TGV ve Francii.
Letecká doprava
Barcelona je podáván mezinárodního letiště v Barceloně, který se nachází v městečku El Prat de Llobregat, 10 km od Barcelony. Na letiště je druhé největší letiště ve Španělsku a největší na pobřeží Středozemního moře. Letiště je napojen na městské železniční, dálnice a autobusové linky. Menší letiště Sabadell se nachází v blízkosti města stejného jména, a je používán pro výcvik létajícího personálu, reklamních a soukromých letů. Také pravidelné lety (hlavně nízkonákladových leteckých společností), a některé charterové lety na letišti Girona (letiště Girona – Costa Brava), na pobřeží Costa Brava (asi 100 km severně od Barcelony) a Reus na pobřeží Costa Dorada (o 110 km jižně od Barcelony).

Námořní doprava
Historie přístavu v Barceloně má asi 2000 lety. Port je nejdůležitější při provádění nákladní a osobní dopravy na pobřeží Středozemního moře. Port se rozkládá na ploše 7,86 km2 a je rozdělen do 3 zón: starý přístav, obchodní přístav a port pro dopravní logistiku (). Port rychle roste a jeho velikost by se měl zdvojnásobit vzhledem k ústí řeky Llobregat 2 km na jih.
Barcelona je jedním z prvních oblastí v kontinentální Evropě, který začal industrializace, který začal, stejně jako v jiných místech, s textilním průmyslu (na konci století XVIII). V polovině XIX století, Barcelona se stal důležitým centrem pro textilní průmysl a strojírenství. Za to, že průmyslová výroba začala hrát důležitou roli v dějinách města. Stejně jako v ostatních moderních městech, sektor služeb ekonomiky začíná dominovat nad výrobu. V současné době jsou hlavní průmysly jsou textilní, chemický, farmaceutický, automobilový průmysl a elektronika. Je třeba poznamenat, že v Barceloně jsou montážní vůz rostliny jako španělská firma „SEAT“ (skupina „Volkswagen“) a zahraničních výrobců, jako jsou „Reno“, „Peugeot“, „Ford“, a tak dále. D.

Barcelona City Rada stanovila 11 hospodářských odvětví pod značkou „Barcelona“:

Digitální Technology Center – založena v roce 2003 přeměnit Barcelona do centra high-tech
Aerospace asociace – založený v roce 2000 Aerospace byla uznána jako jeden z hlavních strategie zaměstnanosti. Společnosti Barcelony se podíleli na vývoji projektů, jako je Airbus A380 a družicový „Galileo“
University Center – je založena v roce 1997. Město má 7 univerzit s celkovým počtem studentů 204,000 lidí. Provádění výzkumu, a to jak základní i aplikovaný. V plánu je přilákat studenty z jiných zemí
Fond životního prostředí – založena v roce 1997 s cílem zlepšit ekologickou situaci ve městě a jeho okolí
Fond pro rozvoj středomořské stravy – založený v roce 1996 k rozvoji potravinářského průmyslu
Barcelona Logistické centrum – založena v roce 1994 na rozvoj dopravy, zejména železniční a námořní, stejně jako infrastruktura.
Úřad cestovního ruchu – založena v roce 1993 s cílem koordinovat aktivity v oblasti cestovního ruchu. Odvětví cestovního ruchu je důležitou součástí ekonomiky, a Barcelona je jedním z hlavních turistických center v Evropě ((6.místo v Evropě, pokud jde o oblíbenosti u turistů).
Asociace finančních center – založena v roce 1991 pro rozvoj finančních aktivit, zejména při výměně.
Medical Center – založena v roce 1987, Barcelona je známý pro své zdravotnické profesionály, pacienti z mnoha zemí léčení zde. V Barceloně, hostí významné mezinárodní lékařské fóra.
Barcelona Design centrum – založený v roce 1976
Bioregion (Fund „Biomed“) – vytvořen pro rozvoj biomedicíny a biotechnologií.

Comments are closed.