Letenky do Baltimore

Batlimore,

Počasí v Baltimore

je město na východě USA , největší ve státě Maryland a jeho strategické centrum. Na území města žije 750 000 obyvatel, v celé aglomeraci 2,2 milionu.

Centrum reprezentuje Inner Harbor (Vnitřní přístav). Nejvíce pozornosti přitahuje historická fregata USS Constellation z roku 1854 . Kolem se tyčí mrakodrapy , jak je to zažité v centrech amerických měst. Další lákadla jsou Národní akvárium, Přírodovědecké muzeum, pevnost Fort McHenry nebo železniční muzeum Baltimore & Ohio Railroad .

Baltimore je významnou dopravní křižovatkou (námořní přístav, letiště BWI ).
Mezinárodní letiště Baltimore Washington se nachází 16 km jižně od Baltimore a 51 km severně od Washingtonu, DC.
Baltimore je součástí Chesapeake Bay a většina míst je na pobřeží.

Podnebí
Vzhledem ke své poloze v blízkosti Atlantského oceánu a Chesapeake Bay převládá mírné, vlhké podnebí s teplým letním počasí a mírné zimy ve městě Baltimore.
Jaro v Baltimore je tepl a poměrně suché, s denními teplotami kolem 16 ° C. V létě počasí v Baltimoru je velice horké a vlhké, s nejteplejší a nejvíce vlhké měsíce v roce jsou červenec a srpen s denními teplotami kolem 29 ° C, koncem léta a na začátku podzimu se mohou objevovat bouřa a hurikány.
Počasí na podzim je příjemnými denními teplotami, ale noci už jsou chladné.
Zimy jsou v mírné, nejchladnějším měsícem je leden, denní teploty mohou klesat na ke 4° C, noční teploty mohou klesat ke -2 ° C Sněžení většinou nevydrží dlouho. Roční úhrn srážek v Baltimore je asi 99 cm.
Největšími zaměstnavateli v Baltimore jsou pojmenovány Morgan State University a National Medical Center nemocnice, Johns Hopkins (Johns Hopkins University a Johns Hopkins nemocnice, příslušně).

Baltimore se nachází v blízkosti vrabci Point ocelárny (anglicky. Vrabci Point), od roku 2008 ve vlastnictví ruské společnosti „Severstal“. Steel výkon v závodě začala v roce 1889, v polovině závodu na XX století bylo největší ocelárny ve světě. V současné době (2009), na závod produkuje 3 miliony tun oceli ročně; Vrabci Point – jediná na východním pobřeží USA, rostliny s kompletním cyklem hutní výroby.

Comments are closed.