Letenky do Australie

Australie,

Počasí v Austrálii

Melbourne
Perth
Sydney
oficiálně Australské společenství. Austrálie je šestou největší zemí na světě. K nejbližším sousedům na severu patří Indonésie, Východní Timor a Papua, Nová Guinea, Na severovýchodě jsou to Šalamounovy ostrovy a Vanuatu a na jihovýchodě Nový Zéland.
Před prvním britským osídlení koncem 18. století, Austrálii obývali domorodí obyvatelé. Tito tvořili okolo 250 etnických skupin s rozdílnými jazyka. Když Holanďané objevili australský kontinent v roce 1606, začala jeho kolonizace. Britové v roce 1770 začali Austrálii využívat pro deportaci vězňů do kolonie Nový Jižní Wales. Populace rostla stabilně v následujících desetiletích; kontinent byl prozkoumán a bylo založeno dalších pět samosprávných kolonií.
Dne 1. ledna 1901 se šest kolonií federalizovalo a vytvořili Australské společenství. Od federace, Austrálie udržuje stabilní liberálně demokratický politický systém, který funguje jako federální parlamentní demokracie a konstituční monarchie , obsahující šest států a několik oblastí.
Populace 23600000 obyvatel, žije převážně ve východních státech a na pobřeží.
Austrálie je rozvinutá země a jedna z nejbohatších na světě s dvanáctou nejvyspělejší ekonomikou. V roce 2012 měla Austrálie pátý nejvyšší příjem na jednoho obyvatele. Třinácté místo jí patří ve výdajích na zbrojení. Austrálie je člen Organizace spojených národů, G20 , společenství národů, ANZUS, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Světové obchodní organizace, Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce a Fórem tichomořských ostrovů .
Pojem „Austrálie“ (angl. Austrálie, [əstɹæɪljə, -liə] v angličtině Australana [9]), je odvozen z latiny. australis („jižní“). Při mluvení Australané se odkazovat na slovo Austrálie Oz. Chcete-li se vztahují na přídavné jméno „australský“ Australané používali slovo Aussie ([ɒzi]).

Legendy neznámého jižní země (lat Terra Australis Incognita.) – „Neznámé země na jih“ – se datují až do římských dob a byl samozřejmost ve středověké geografii a to navzdory skutečnosti, že se nezakládá na žádné znalosti kontinentu.

Nejstarší zdokumentovaný informace o používání slova v angličtině „Austrálie“ byl napsán v roce 1625 „Informace o Austral del Espiritu Santo, napsal mistr Halklaytom“ (angl. Poznámka Austrálie del Espiritu Santo, které mistr Hakluyt) a publikoval Samuel Purchasom [en] v Hakluytus Posthumus, kde španělský název Austral del Espiritu Santo (španělsky. Australia del Espiritu Santo), tento ostrov v souostroví Nové Hebridy, byla narušována „Austrálie“ . Adjektivum „Australský“ byl také používán holandskými úředníky v Batavia (moderní Jakarta), odkazovat se na všechny nově objevené 1638 s jižními zeměmi. Slovo „Australia“ bylo použito v překladu do angličtiny knihy francouzského spisovatele utopické Gabriel de Foigny „The Adventures of Jacques Sader, jeho cesty a objevování Astral Earth“ (fr Les Aventures de Jacques Sadeur dans découverte et le Voyage de la Terre australe.; 1676) . Ve vztahu k celému jižního Pacifiku používá termín Alexander Dalrymple, skotský zeměpisec ve své knize „historické sbírky cesty a objevy v jižním Pacifiku“ (eng Historická sbírka cest a objevy v jižním Tichém oceánu,. 1771) , Na konci XVIII století, termín je používán botaniků George Shaw a James Edward Smith se odkazovat na australského kontinentu ve své knize, „zoologie a botaniky New Holland“ (Eng zoologie a botaniky New Holland,. 1793), jakož i na mapě 1799, vlastní James Wilson.

Titul „Austrálie“ stal se populární po vydání v roce 1814 „Cesta na Terra Australis“ kapitán Matthew Flinders, který je jako první člověk obognuvshim australském kontinentu. Při přípravě svého Flinders přesvědčil svého patrona, Joseph Banks, používat termín Terra Australis, lépe známý jako veřejnost. Flinders udělal, uvádí:

Když jsem si dovolil, abych jakoukoli inovaci, bylo by to transformace kontinentu ve jménu „Austrálie“, protože to je příjemnější k uchu, a ve spojení s názvy jiných velkých částech světa.

Toto je pouze použití slovem „Austrálie“ v textu; ale v příloze III, Roberta Brownovy knihy „Pochopení, geografické a systematické botaniky Terra Australis“ (angl Obecné poznámky, geografické a systematických, o botanice Terra Australis,. 1814), se běžně používá adjektivum „Australian“ [16], a to Kniha je první dokumentovaný použití slova. Přes obecně rozšířený omyl, kniha nehrál zvláštní roli při vytváření slovo „Austrálie“ titulu pro kontinentu – název byl přijat na příštích deset let po knize. Lachlan Macquarie, guvernér Nového Jižního Walesu [en], který se používá tento název v oficiálních dopisech do Anglie, a 12.12.1817 doporučila ministerstvu kolonií britského impéria oficiálně přijmout.V roce 1824 britská admiralita s konečnou platností název kontinentu.
Nabídka levných letenky do Austrálie na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Austrálii na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Austrálie.

Comments are closed.