Letenky do Atlanty

Atlanta,

je hlavní a největší město amerického státu Georgia a centrální město deváté největší metropolitní oblasti ve Spojených státech. Je sídlem Fulton County, ačkoli část města zasahuje i do DeKalb County. Podle odhadu z roku 2005 zde žije 470 tisíc obyvatel, což je zhruba stejný počet jako v Bratislavě, ale v celé metropolitní oblasti až 5,25 milionu, což je srovnatelné s počtem obyvatel poloviny Česka.
Atlanta je považován za globální město, je 45 největší město na světě. Před příchodem evropských osadníků v severní Georgii, tady sídlii indiáni Creek a Cherokee.
V roce 1836, Valné shromáždění státu Georgie odhlasovalo výstavbu transkontinentální železnice. Původní trasa měla vést jižněji. Nabídka letenek do Atlanty.
Oblast Atlanta vyprodukujel hrubý domácí produkt ve výši 270 miliard dolarů v roce 2010, jeho umístění na patnáctém místě na světě, v tomto speciálním klasifikace. Ekonomika města je poměrně diferencovaná, přesto dominantní průmysl patří k odvětví logistiky, obchodní poradenské služby, médií a informačních technologií.Město je nejlépe známý jako sídlo nadnárodní výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola Company, ale je doma k ředitelství jiných velkých společností zařazených do prestižního žebříčku Fortune 100, včetně společností Delta Airlines, United Parcel Service (UPS), Turner Broadcasting System , AT & T mobility a Home Depot, mezi ostatními. Odhaduje se, že Atlanta je třetí největší město Spojených států amerických pro počet společností se sídlem v rámci svých metropolitní oblasti.
Atlanta je bezesporu model světa měst, které se potýkají s rychlým rozšířením, populačního růstu a obchodního rozvoje. Jeho vývoj začal v počátku 19. století, kdy železničního uzlu. Nicméně, město bylo z velké části zničeno během občanské války, ale byl rychle přestavěn a brzy se stal hlavním městem státu Georgia. V 20. století, Atlanta byla velitelství amerického hnutí za práva občanů, a v roce 1996 dějištěm letních olympijských her, které se konaly na stého výročí prvních takových her moderní éry.

Jeden z přezdívek města je „Phoenix City“ („City of the Phoenix“), a je spojena s jeho rychlé zotavení po občanské válce. Zobrazí se Phoenix a mnoho symboly Atlanty, včetně erbu a vlajky města.

Comments are closed.