Letenky do Amsterdamu

Amsterdam

je hlavní město Nizozemska. Město bylo založeno koncem 12. století jako malá rybářská vesnička na březích řeky Amstel. V současnosti je Amsterdam největším holandským městem a je jeho finančním i kulturním centrem. Přesto, že je hlavním městem; centrální vláda, parlament i holandský monarcha sídlí v Haagu. Hlavním městem provincie Severní Holandsko, v níž se Amsterdam nachází, je Haarlem.

Amsterdam má 742 884 obyvatel, v aglomeraci má přes jeden a půl milionu lidí. Žije v něm celkem 177 národností, což z něj dělá multikulturní město na světě. Spolu s Rotterdamem , Haagem , Utrechtem a dalšími menšími městy je součástí rozsáhlé konurbace zvané Randstad. V současnosti v ní žije přes 6 milionů lidí.

Amsterdam má jedno z největších historických městských center v Evropě pocházející ze 17. století, z období nizozemského „Zlatého věku“ . V této době byl postaven systém soustředných půlkruhových kanálů ( holandsky „gracht“), který dodnes určuje tvář města. Díky nim si Amsterdam vysloužil přezdívku “ Benátky severu „.

Turistů do města láká bohatá kultura, mnohé muzea a galerie (např. Rijksmuseum , Van Goghovo muzeum , Stedelijk Museum a jiné), ale i legalizována prostituce (zejména v městské části de Wallen , známé také jako „čtvrť čerevených světel“) a prodej marihuany v tzv. Coffeeshop .

Amsterdam
Město Amsredam
Stát Nizozemsko Nizozemsko
Provincie Noord-Holland
Souřadnice 52 ° 22’23 „S 4 ° 53’32“ V
Rozloha 219 km² (21 900 ha )
Obyvatelstvo 742 884
Starosta Job Cohen
PSČ 1000 – 1109
Telefonní předvolba 20
Poštovní obvod Amsterdam
Lokalita světového dědictví UNESCO

Munttoren
Historické centrum Amsterdamu je k dispozici velké množství zachovalých středověkých staveb: kostelů, obytných a obchodních domů. Vzhledem k velkému a rozsáhlé sítě kanálů, mnoho budov jsou uloženy na mohutných dřevěných pilotech, nakonec hnilobě a některé domy se začínají „tanec“ , upuštění od zničení svých sousedů. Na některých frontách lze nalézt příčníky trčí. S pomocí lan a bloků tyto paprsky byly použity ke zvedání zboží z desek mořských a říčních plavidel přímo ve skladech v podkroví. Sochařská výzdoba štíty často ve formě lisovaného rámu čtvercový nebo kulatý tvar v kombinaci s ornamenty, symbolizující majitel okupační domu (funkce, figurky pekaři, rybáři, krejčí a tak dále. D.)

Centrální ulice hlavního města – Damrak, který se nachází na jejích kulturních center, mnoho kaváren, řemeslné obchody a muzeí. Na křižovatce s ulicí Damrak je historická náměstí Rockin ‚Dam. V západní části území je jedním z nejvýznamnějších architektonických památek – královský palác, který je již více než 200 let pobytu nizozemských panovníků. Nedaleko je Madame Tussauds. Na východ od paláce – Národní památník, postavený v roce 1956 na památku obětí Holanďanů, které vznikly v boji proti nacismu.

Na historii židovského národa v Amsterdamu říká Židovské historické muzeum sídlí v bývalém „Velké synagogy“ hlavního města.

Zajímavé a středověké věže Amsterdam – Munttoren, Schreierstoren a Montelbaanstoren přežily do dnešní doby v perfektním stavu, stejně jako stavební Waag, Amsterdam, postavený v roce 1488.

Do moderních architektonických zajímavosti patří eklektický Tuschinski (nyní divadlo), postavený v roce 1921.

V Amsterdamu kanály mnoho „Plovoucí domy“ . Zpravidla je to „na chatách,“ že je doma, ve které se jejich majitelé přicházejí o víkendu nebo o svátcích, a to nejen z Nizozemska. V mládí Amsterdam má mnoho popularity se souhlasem užívání měkkých drog, ale pouze ve specializovaných institucích – „kavárnách“ , jakož i vzhledem k Red Light District Čtvrť červených luceren, kde se prostitutky vystaveny v oken a dveří ve stylu oken a světel obvykle red.

V Amsterdamu, tam je velký zoo – Artis Zoo. Zoo má více než 750 druhů zvířat a více než 300 druhů rostlin.
Historické centrum Amsterdamu je k dispozici velké množství zachovalých středověkých staveb: kostelů, obytných a obchodních domů. Vzhledem k velkému a rozsáhlé sítě kanálů, mnoho budov jsou uloženy na mohutných dřevěných pilotech, s časem, někteří začínají hnít doma „tanec“, aby z porušení souseda. Na některých frontách můžete setkat příčníky trčí. S pomocí lan a blokuje paprsek používaný pro zvedání zboží ze stran námořních a říčních plavidel přímo ve skladech v podkroví. Sochařská výzdoba štítech často v podobě tvarovaného čtverce nebo kulatý tvar v kombinaci s ornamenty, symbolizující držení vlastníka domu (funkce, figurky pekaři, rybáři, krejčí a tak dále. D.).

Centrální ulice hlavního města – Damrak, na to jsou kulturní centra, mnoho kaváren, řemeslné obchody a muzea. Na křižovatce s ulicí Damrak je historická náměstí Rockin ‚Dam. V západní části areálu, je jedním z nejpozoruhodnějších architektonických památek – Královský palác, který je již více než 200 let bydliště nizozemských panovníků. Nedaleko je Madame Tussauds. Na východ od paláce – Národní památník, postavený v roce 1956 na památku obětí Holanďanů, které vznikly v boji proti nacismu.

Na historii židovského národa v Amsterdamu vypráví Židovské historické muzeum sídlí v bývalém „Velké synagogy“ hlavního města.

Zajímavé jsou středověká věž Amsterdam – Munttoren, schreierstoren Montelbaanstoren a konzervované do našeho času v perfektním stavu, a Waag budova, postavená v roce 1488.

Moderní architektonické zajímavosti patří eklektický Tuschinski (nyní divadla), postavený v roce 1921.

Amsterdamské kanály jsou mnoho „Plovoucí domy“. Typicky, „víkendové-Homes“, že je dům, ve kterém přišli domů na víkend, nebo na dovolené, a to nejen z Nizozemska. V mládí Amsterdam má velkou popularitu s povolením užívání měkkých drog, ale pouze ve speciálních institucí – „coffee shopů“, jakož i prostřednictvím Red Light District De Wallen, kde jsou prostitutky vystaveny v oken a dveří ve stylu oken a světel obvykle red.

V Amsterdamu, tam je velký zoo – Artis Zoo. Zoo má více než 750 druhů zvířat a více než 300 druhů rostlin.

Comments are closed.