Letadlem na autosalon do Ženevy

Ženevský autosalon,
Ženeva 3. března (ČTK) – Desítky světových a evropských premiér automobilů charakterizují 85. Ženevský autosalon, který začal dnes pro odborníky a média. Pro širokou veřejnost se brány ženevského výstaviště Palexpo otevřou od 5. do 15 března.

Ženeva je každoročně ukázkou trendů v světovém automobilovém průmyslu. Mezi přibližně 250 vystavovateli nechybí prakticky žádná automobilka, co něco v světě automobilového průmyslu znamená.

I Slovensko se díky společnostem Volkswagen, PSA Peugeot Citroen a Kia Motors zařadilo mezi světové automobilové velmoci. Nové modely z jejich produkce jsou na autosalonu také bohatě zastoupeny.

Bratislavský závod Volkswagenu kromě jiných modelů prezentuje novinku – Audi Q 7e-tron. Příprava tohoto modelu si vyžádala vybudování nové karosárny s investicí 600 milionů eur. Jak uvedl pro slovenské média šéf VW Slovakia Albrecht Reimold, jde o špičkový model reagující na požadavky nejen jízdního komfortu, ale i ekologie. Model se postupně dostává do sériové výroby. Svěření jeho výroby do Bratislavy je i vyjádřením velké důvěry centrály ve schopnost Slovenské pracovníků.

V souvislosti s propadem ruského trhu šéf slovenského Volkswagenu uvedl, že situaci bedlivě sledují, ale rozhodujícími trhy zůstávají kromě Evropy Spojené státy a Asie. Produkce se vyváží spolu do 148 zemí světa.

Automobilka Peugeot se v uplynulém období soustředila na ekologii. Výsledkem jsou motory Euro 6. Společnost tak významně snížila emise CO2 na všech svých vozidlech. Je to díky zavedení benzínových 3-válcových motorů PureTech a dieselových BlueHDi, stejně jako díky novým benzinovým motorem 1,6 L THP a převodovce EAT6. Verze modelu Peugeot 208 s nízkou spotřebou a emisemi 79 g / km CO2 se stala nejúspornějším spalovacím vozem na světě a model Peugeot 308 s emisemi 82 g / km CO2 zaznamenal rekord v segmentu C.

K produkci významnou měrou přispívá i trnavský závod společnosti, kde přibližně před dvěma týdny spustili výrobu inovovaného Peugeotu 208. Automobilka v současnosti působí ve 160 zemích.
Kupte letenky do Ženevy a navštivte autosalon 2015.

Comments are closed.