Jednání o spolupráci mezi Eurowings a EasyJet

Jednání o spolupráci mezi Eurowings a EasyJet
Nízkonákladová dceřiná společnost skupiny Lufthansa, Eurowings a Britský nízko nákladový dopravce easyJet by se do budoucna mohly stát partnery, toto oznámení učinil předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lufthansa Group Carsten Spohr pro německý časopis Der Spiegel.

Mluvčí Lufthansy ve Frankfurtu nad Mohanem potvrdil informace generálního ředitele společnosti Lufthansa Group pana Spohra.

„Máme možnost spolupracovat i s jinými leteckými společnostmi, ale EasyJet projevil zájem o spolupráci s Lufthansa Group, “ citoval časopis generálního ředitele Spohra.

Eurowings je schopna nabídnout nové možnosti partnerství i pro nečleny Star Alliance.

Dále generální ředitel uvedl „Potřebujeme také konsolidaci na evropském trhu nízko nákladových leteckých společností a Eurowings by se měl stát důležitou součástí,“ řekl Spohr.

Spohr v červnu uvedl, že Lufthansa bude i nadále hnací silou pro konsolidaci v rámci Evropy. „The Big Five aerolinie v Evropě má podíl 43% na trhu“ řekl. “ Dopravci The Big Five mají na trhu v USA 90% podíl. Rozhodně si myslím, že existuje příliš mnoho leteckých společností v Evropě. “

Nicméně, Spohr vidí Lufthansu ve zlomovém bodě. Poprvé v historii společnosti Lufthansa, neprokázala růst již několik let. Díky své stávající struktuře nákladů, se stalo téměř nemožné najít nové nákladově efektivní cesty pro německého národního dopravce.

„Dobrý plat pro zaměstnance, dobré pracovní podmínky a dobré kariérní perspektivy, to všechno se již není udržitelné při současných nákladech Lufthansy. „řekl dále generální ředitel.

Spohr řekl,že letecké společnosti musí nabídnout několik různých platforem, od prémiových segmentů do nízko nákladových dopravců.

Jako první let Eurowings provozuje od 1 února let z Hamburku do Prahy, letadlem Airbus A320 se 162 místy pro cestující na palubě.

Lufthansa také založila společnost Eurowings Europe GmbH, která byla založena v Rakousku 10 srpna. Společnost bude sloužit jako výchozí bod pro další růst, jež bude základem pro vytváření dalších provozních základen v celé Evropě.

Eurowings také zahájí 25 října mezikontinentální lety, které budou operovat dva stroje Airbus A330-200. Tato letadla budou pronajímané oa společností Lufthansa a Turkish Airlines (majetkový podíl na letadlech je 50/50) a joint venture se společností SunExpress. Dálková flotila Eurowings se bude postupně rozšiřovat až na sedm strojů A330.

Nezávisle mluvčí Lufthansy potvrdil, že zahájí 5X týdně lety z Frankfurtu do Tampy strojem Airbus A340-300. Tyto lety budou zahájeny 25 září. V zimním období budou lety provozovány 4 x týdně.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.