Boeing podepsal smlouvu s Čínou

Boeing potvrdil závaznou objednávku Čínských firem na dodávku 300 strojů B737. Dále se obě strany dohodli na vytvoření joint venture na montáž strojů.
Čínské společnosti očekávají , že při podpisu objednávky na 300 letadel Boeing, firma oznámí otevření výrobního závodu na B737 v Číně. Boeing se chystá oznámit 737 výrobní závod v Číně.

Čínská oficiální státní tisková agentura oznámila objednávky letadel a smlouvu na výstavbu montážního centra pro B737 v Číně, pří návštěvě Čínského prezident Xi Jinping při prohlídce výrobního závodu v Everett, Washington state.

Státní tisková agentura Xinhua uvedla, že skupina čínských společností má podepsal smlouvu s americkým výrobcem letadel Boeing na koupi 300 letadel Boeing. Specifikace typů letadel nebyly uvedeny a Boeing dosud nepotvrdil objednávku.

Čínska leasingová společnost ICBC uvedla v prohlášení, že objednala 30 737-800 jako součást celkové objednávky pro čínské letecké společnostmi a celkový počet objednaných letadel je 300 kusů letadel. Čínská vláda schválila všechny objednávky letadel v Číně.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.