Airbus začíná montáž prvních A350-1000

Airbus začíná montáž prvních A350-1000

Airbus začal montáž trupu největšího člena rodiny A350 na svých pozemcích v Hamburku a Saint-Nazaire.

Německý subdodavatel Premium Aerotec předal první kompletní přední části trupu pro první A350-1000 16. září, ten byl letecky doručen do Hamburku, kde bude kompletována předtím, než je bude letecky převezena do Saint-Nazaire na palubě jednoho z Airbusů Beluga, které přepravují nadměrně velké zátěže mezi výrobními závody společnosti Airbus.

Přední část trupu je z velké části vyrobena z uhlíkových vláken kompozitního materiálu (CFRP). Airbus použije první vyrobenou část prototypu nového stroje A350 -1000 na stavbu zkušebního stroje (MSN59). Tato část trupu bude dokončena až po rám dveří , zástupce Premium Aerotec řekl přinese značné snížení hmotnosti a tími snížení provozních nákladů v porovnání s tradičním užití hliníkového profilu.

Dodávka zadní části trupu z továrny Augsburg Premium je plánováno na konec září.

„Kromě vyšší pevnosti při využívání nových konstrukčních technologií, si vyžádali pro tři metry delší část trupu pro -1000 značné změny v konstrukci a výrobu nezbytné ve srovnání s jeho sestrou A350-900,“ řekl Daniel Wenninger, vedoucí vývoje Airbusu pro přední a zadní části trupu v A350-1000. „Týmu se podařilo vymyslet prvotřídní design pro tuto vysoce složitou součást letadel a doručit ji včas a v požadované vysoké kvalitě.“

Část nosu vyráběný francouzským dodavatel Stelia Aerospace Airbus v Saint-Nazaireje připraven k montáži a vybavení. Přední část nosu a trup budou spojeny dohromady v Saint-Nazaire, aby tvořila přední část trupu, která bude letecky převezen Belugou na finální montážní lince v Toulouse.

Montáž prvních křídel pro A350-1000 probíhají v srpnu ve výrobním závodě Airbusu v Broughton ve Spojeném království a konečnou montáž letadla začne v Toulouse začátkem roku 2016 a následně prvním letu v druhé polovině roku 2016. První dodávky jsou naplánovány na začátek roku -2017.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.