Airbus A380 na lince do Dubaj – Praha

PRAHA, DUBAI (26.4.)
lETECKÁ Společnost Emirates uveřejnila aktuální zprávu o pruběhu oslav pátého výročí vstupu společnosti Emirates na Český trh. Dne 1. července 2015 vypraví na pravidelnou linku do Prahy letadlo A380. Tento let bude jedmorázový a bude zahrnut do oslav u příležitosti pátého výročí působení této letecké společnosti na našem trhu. Linka z Dubaje do Prahy zaznamenala od svého zahájení 1. července 2010 velký úspěch. V průběhu těchto pěti let byl dvakrát změněn operující letoun a to z důvodu zvýšení přepravní kapacity. V současné době je na lince nasazen letoun Boeing 777–300ER. Prezentovaný jednorázový let A380, je o kapacitě 515 pasažérů.

Zástupci Emirates sdělili, že přílet Airbusu A380 do Prahy bude velice významnou událostí a dále Bořivoj Trejbal, ředitel Emirates pro Českou republiku uvedl, že „budeme velice potěšeni, že můžeme našim českým zákazníkům nabídnout příležitost si tento letoun vyzkoušet“. Letecká společnost Emirates má v současné době v provozu 60 letadel A380 a dalších 80 je připraveno k výrobě. Z těchto údajů, je zřejmé, že společnost Emirates je největší provozovatele tohoto letadla na světě.

A380 je velkokapacitní úsporné letadlo, které má spotřebu až o 20 procent méně paliva než konkurenční letoun Boeing B747-400 a současně poskytuje na palubě špičkové vybavení. Mezi vybavení pro všechny pasažéry patří například zábavní systém ice a wi-fi připojení zdarma. A380 nabízí také unikátní služby pasažérům první a business třídy, konkrétně sprchy v první třídě a palubní salonek pro zákazníky první a business třídy.

Emirates jsou na našem trhu etablovanu společností, což dokazuje také nedávno publikovaný výzkum Frontier Economic, podle něhož umožnila společnost Emirates v roce 2013/14 v České republice vznik odhadem 3 240 pracovních míst (přímá, nepřímá a indukovaná pracovní místa), což odpovídá dopadu na HDP v hodnotě 98 milionů eur.

Jednorázový let operovaný A380 bude označen jako let EK 139.Odlet z Dubaje bude 9:05 místního času a do Prahy přiletí v 13:25 místního času. Na zpáteční cestě ponese let označení jako EK 140 a z Prahy odletí v 17:05 a v Dubaji přistane v 0:50 následujícího dne.
Nabídka letenek pro tento let A380, ale i další lety Praha – Dubaj a dále do dalších destinací nabízíme na airticketportal.com.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.