Air France sníží počet zaměstnanců i dálkových letů

Air France sníží počet zaměstnanců i dálkových letů
Air France plánuje snížit flotilu dálkových letadel 14 strojů a snížení počtu zaměstnanců o 2900 pracovních míst. K tomuto kroku se Air France rozhodla po neúspěšném jednání s odborovými svazy.
Podle plánu, bude Air France snižovat dálkovou flotilu ze 107 letadel v létě roku 2015 na 93 do léta létě 2017, tím dosáhne snížení kapitálových výdajů do výše 200 milionů € (224.200.000 $) v roce 2016 a 2017. Tyto úspory budou především zajišteny předčasným vyřazením strojů Airbus A340, a které nebudou nahrazeny Boeing 787, jak bylo původně plánováno.
To se promítá do snížení přepravních kapacit dálkových linek o 10% mezi roky 2015 a 2017, důsledkem toho bude ukončení pěti tras s frekvenci letů 35 krát týdne. Toto se promítne ve 2% snížením počtu cestujících do roku 2017, ve srovnání s původními plány na tří procentní růst.

„Změny plánu se zaměří na trasy, kde jsou ztráty nejvyšší, vedoucích hlavně do Asie a na Střední východ. Dopad na hospodaření celého holdingu Air France – KLM bude minimální vzhledem k zastoupení partnerských společností v příslušných oblastech
Tím bude mít Air France nadbytečně cca 300 pilotů, 900 palubních průvodčích a 1700 pozemního personálu. V oblastech kde při vyjednávání bude umožněno shody bude snižování pracovních míst uskutečněno formou dobrovolných odchodů a to až do roku 2020. V ostatních oblastech, není vyloučeno povinné propouštění .
Oznámení následovalo po uskutečnění schůzky mezi předsedou Ústřední rady zaměstnanců a Air France a generální ředitel Frédéric Gagey.
„Litujeme, že žádná dohoda nebyla dosažena mezi Air France a odbory letových posádek. Cíle společnosti mohou být splněny pouze s mobilizaci všech svých zaměstnanců. Předložené nabídky zůstávají k dispozici a vedení Air France znovu zahájit jednání se svými odbory na jakmile budou obě strany připraveny a budou mít zájem na dohodě provedení adaptační opatření životně důležitých k zajištění dlouhodobé budoucnosti Air France, který je důležitý k zajištění dalšího rozvoje. „řekl předseda a CEO Air France-KLM Alexandre de Juniac.
Navzdory opatřením, Air France-KLM udržuje svůj pozitivní výhled pro aktuální finanční rok a pro rok 2017, v němž je již promítnuto snížení jednotkových nákladů o 1,5% do roku 2017.

This entry was posted in Nabídka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.